سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجی
نظرتان در خصوص اين وب سايت چيست؟

عالي
متوسط
ضعيف
خيلي بد  چاپ        ارسال به دوست

در سالن اجتماعات شبکه بهداشت ودرمان شهرستان برگزار شد

کارگاه سه روزه بسته خدمات نوین سلامت میانسال و سالمندان جهت بهورزان


کارگاه سه روزه مراقبت های ادغام یافته سلامت میانسالان طی سه روز جهت گروههای سه گانه در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ در این کارگاه که با هدف ارتقاء دانش و مهارت ارائه دهندگان خدمت برگزار گردید بهورزان تابعه مرکز بهداشت شهرستان شرکت کردند که در طی آن مدرسین در خصوص پیشگیری از بیماریهای قلبی عروقی، مشکلات روانی، سرطان ها وبیمارها ی شایع در زنان، پوکی استخوان، عوامل زیان آور شغلی و تغذیه در دوران میانسالی و فعالیت جسمانی در میانسالان پرداختند.
لازم به ذکر است که برنامه سلامت میانسالان که برای زنان و مردان 59-30 سال طراحی شده است به تدریج تا پایان سال در کلیه مرکز بهداشتی درمانی سایر شهرستان ها به اجرا در خواهد آمد .
مسئول آموزشگاه بهورزی شهرستان در توضیح این کارگاههای آموزشی عنوان داشت: در راستای هدف کلی تعیین شده در سند ملی پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر مبنی بر کاهش ۲۵ درصد میزان مرگ زودرس ناشی از بیماریهای غیرواگیر شامل بیماری های قلبی و عروقی، دیابت، سرطان ها و بیماری های تنفسی مزمن بسته خدمات نوین سلامت بازنگری و تدوین شده است.
کردی، ارائه خدمات تن سنجی، بررسی وضعیت تغذیه، فشار خون، بررسی وضعیت چربی های خون، دیابت، سرطان های کولون، پستان و سرویکس، سلامت روانی، سوء مصرف مواد و دارو، بررسی مصرف دخانیات، سلامت باروری، تحرک بدنی و ... را از خدماتی برشمرد که در این بسته خدمتی به آن پرداخته می شود.

 


١٢:٣٩ - سه شنبه ١٠ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٦٩٣٢    /    تعداد نمایش : ١٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: