سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجی
نظرتان در خصوص اين وب سايت چيست؟

عالي
متوسط
ضعيف
خيلي بد  چاپ        ارسال به دوست

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‎های پزشکی دانشگاه تأکید کرد:

لزوم اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده در برنامه سلامت نوروزی

 

لزوم اطلاع‌رسانی فعالیت‌ها و خدمات ارائه شده در برنامه سلامت نوروزی


رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‎های پزشکی دانشگاه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کبودراهنگ اعلام کرد: ستاد اجرایی برنامه‎های نوروزی در استان به منظور هماهنگی برنامه‏‎ها جلساتی را در استان برگزار کرده است؛ به طوری که تاکنون دو جلسه در ماه جاری تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومى شبكه بهداشت و درمان شهرستان كبودراهنگ، دکتر حبیب معصومی با بیان اینکه 10 کارگروه به صورت زیرمجموعه ستاد اصلی تشکیل شده و برای تحقق اهداف تلاش می‎‏کنند، اظهار کرد: در جلسه‌های برگزار شده در دفتر رییس دانشگاه، هماهنگی‌‌های لازم با مسئولان دستگاه‎های مرتبط انجام شده است.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‎های پزشکی دانشگاه افزود: بر اساس تجربیات سال‎های گذشته، مواردی از شهرستان‎ها برای انجام امور مشخص شده، درخواست شده است.

وی با بیان اینکه انجام اقدامات از ساعت 8 صبح 25 اسفند آغاز و تا 14 فروردین ماه سال آینده، ادامه دارد، گفت: با توجه به اینکه واحدهای آموزشی دانشگاه تعطیل است و فعالیت‎ها در حوزه‎های اجرایی متمرکز می‎شود، برنامه کشیک واحدهای مختلف تعیین و به فرمانداری‎‏ها و دستگاه‌‏های مرتبط ارسال شده است.

دکتر معصومی یادآور شد که با سازمان نظام پزشکی از طریق معاونت درمان دانشگاه هماهنگ شده تا از توان بخش خصوصی برای کمک به بخش دولتی استفاده شود.

وی یادآوری کرد که واحد بهداشت محیط فعالیت خود را از اوایل اسفند آغاز کرده و مانوری همراه با برگزاری رژه در این زمینه برگزار شد و برنامه‏‎های کشیک برای نظارت‎های بهداشتی تدوین شده است.

دکتر معصومی گفت: واحد EOC برای هماهنگی واحدهای مختلف دانشگاه با واحدهای دیگر فعالیت می‎کند و برنامه‎ریزی‎های خاصی در این زمینه انجام شده است.

وی گفت: به مجموعه 115 تأکید شده هیچ تماسی بدون پاسخ گذاشته نشود؛ همچنین داروخانه‎‏های شبانه‏‌‏روزی و داروخانه‎‏های بیمارستان‎ها باید برنامه کشیک خود را اعلام کنند.

این مسئول با ارائه توضیحاتی در خصوص نحوه خدمات‏دهی اورژانس بیمارستان و مراکز شبانه ‏روزی گفت: برنامه شیفت واحدهای مختلف در سایت تعیین شده از سوی وزارت متبوع ثبت می ‏شود.

دکتر معصومی با تأکید بر اینکه درمانگاه‌های خصوصی و خیریه باید خدمات داشته باشند، گفت: لازم است ارائه خدمات دندانپزشکی اورژانس برنامه‏‎ریزی شود تا خدمات مورد نیاز به مردم ارائه شود..

وی به استقرار اتوبوس‎آمبولانس در میدان فرودگاه همدان اشاره کرد و گفت: ایستگاه‎های سلامت برای خدمات‎دهی شایسته به مسافران در نظر گرفته شده‎اند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه با اشاره به برگزاری جلسات هماهنگی در شهرستان‎ها به منظور افزایش کیفیت خدمات در ایام نوروز، اظهار کرد: با پلیس راه، هلال احمر، راهداری و خدمات جاده‎ای و دیگر مجموعه‏‌ها، هماهنگی لازم انجام شده است.

دکتر معصومی بر اطلاع‌رسانی از فعالیت آمبولانس هوایی و خدمات ارائه شده و تشکیل تیم‎های نظارت در شهرستان و استان تأکید کرد.

وی خاطر نشان کرد که مواد آموزشی تهیه شده روز شنبه هفته آینده تحویل داده می‎شود و در مکان‎های مشخص شده توزیع می‌شود؛ همچنین توضیحاتی در خصوص نحوه ارائه خدمات حوزه سلامت در نوروز توسط مسئولان در اختیار رسانه‌ها قرار می‎گیرد.


٠٧:٣٨ - پنج شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٧٢٠١    /    تعداد نمایش : ١٦٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: