سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجی
نظرتان در خصوص اين وب سايت چيست؟

عالي
متوسط
ضعيف
خيلي بد  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کبودراهنگ عنوان کرد:

استقرار نیروهای متخصص در شهرستان‌ها نمونه بارز پیشرفت در حوزه بهداشت و درمان استان

 

استقرار نیروهای متخصص در شهرستان‌ها نمونه بارز پیشرفت در حوزه بهداشت و درمان استان
رئیس دانشگاه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان کبودراهنگ، با تشکر از فرماندار جانباز شهرستان کبودراهنگ و همکاران شبکه بهداشت و درمان، از عملکرد دلسورانه و پیگیرانه آنان قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومى شبكه بهداشت و درمان شهرستان كبودراهنگ، دکتر سید حبیب‎اله موسوی بهار افزود: چهره بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ در دولت یازدهم متحول شده است و خواسته‏ های مطرح شده توسط متخصصان، نمونه بارز پیشرفت‎های جدید در این حوزه است که نشاندهنده استقرار نیروهای متخصص در شهرستان‌هاست.

وی با بیان اینکه 80 درصد درخواست‎ها و مطالبات مربوط به درخواست تجهیزات برای کار است، گفت: درخواست پیگیری حق و حقوق، موارد محدودی بوده است.

رئیس دانشگاه یادآور شد که با اجرای طرح تحول سلامت، سرمایه‌‏گذاری عظیمی در حوزه زیرساخت‏‌‎ها، مباحث عمرانی و تحهیزاتی صورت گرفت و متأسفانه توسط برخی همکاران و بیشتر توسط مرکزنشینان، مسائل نابجایی طرح شد.

وی افزود: 291 پروژه در حوزه بهداشت و چندین پروژه درمانی ازجمله واحد زایمانی ال دی آر برای شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ در نظر گرفته شده است و این اتفاقات ارزشمند با همراهی مسئولان انجام شده است که رضایتمندی مردم را موجب شده است.

دکتر موسوی‏ بهار با بیان اینکه ساخت و سازها و سرمایه‏ گذاری‎های زیربنایی در راستای اقتصاد مقاومتی است، افزود: مقاوم‏سازی در حوزه بهداشت و درمان بی‌‏نظیر است است و تا 40 سال آینده موارد عمراتی را تضمین می‎کند.

وی اضافه کرد: تلاش برای عدالت در سلامت مورد توجه بوده است و پوشش حاشیه‎نشین‎ها و تجهیز بیمارستان‎ها در این راستا انجام شده است و بهره‎مندی‎ها و توسعه پایگاه‎‏های امدادی و گسترش بیش از 24 درصدی ارقام، بسیار ارزشمند است.

رئیس دانشگاه با بیان اینکه گشایش بسیاری پس از برجام در حوزه تجهیزات رخ داد، گفت: قیمت دستگاه‎های ام. آر. آی و سی. تی. اسکن پس از برجام با قیمت بسیار کمتری نسبت به پیش از آن در اختیار قرار می‏گیرد.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت، جایگاه کشور را بخصوص در معیاری به نام هزینه‎های کمرشکن درمان بهبود بخشید، اظهار کرد: هم اکنون یارانه سلامت به افراد تعلق می‎گیرد و انتظار می‏رود در حوزه سرپایی و دندانپزشکی نیز برنامه‌‏ریزی برای کاهش پرداختی‎های مردم انجام شود.

دکتر موسوی‏ بهار با اشاره به اینکه مطالبات بسیاری از سازمان‎های بیمه‏ گر وجود دارد، از تاخیر در پرداخت مطالبات پزشکان عذرخواهی کرد و با قدردانی از خدمت‎رسانی آنان، گفت: بر اساس قانون بدهی‎ها پرداخت می‎شود.

وی گفت: هدف از بیان افتخارات حوزه سلامت، مصادره به نفع نیست و یادآور افتخارات دولتی است که برای بهبود شرایط بهداشتی و درمانی تلاش می‌کند و پروژه‎های کم‎نظیری را در این مدت انجام داده است.

رئیس دانشگاه ابراز امیدواری کرد که انشعابات مورد نیاز کلینیک سلامت هر چه سریعتر تهیه شود تا شاهد راه‌اندازی در آینده‌ای نزدیک باشیم.

دکتر موسوی‎بهار از حمایت‎های شهرداری و شورای شهر با شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ تشکر کرد و افزود: ایجاد هلی‎کوپتر امداد اول کبودراهنگ افتخار خوبی بود و ایجاد پد دوم در علیصدر نیز اقدام ارزشمند دیگری است و توسعه گردشگری استان را موجب می‎شود.

دکتر موسوی‎بهار با بیان اینکه در حال حاضر 23 پزشک متخصص در شبکه بهداشت و درمان وجود دارد، اظهار کرد: فعالیت 12 نفر از متخصصان خانم در شهرستان محروم نشاندهنده توانمندی جامعه زنان کشور است.

وی با اشاره به بهره‎مندی از تخصص‎های مختلف در شهرستان کبودارهنگ تصریح کرد: دستگاه سی تی اسکن شهرستان جزو طرح وزارت بهداشت است و یکی از شش دستگاه اختصاص یافته به استان به شهرستان کبودراهنگ تحویل شد.

رئیس دانشگاه گفت: در استان همدان از سال 92 یک دستگاه رادیولوژی وجود دارد و این در حالی است که هم اکنون در شهرستان کبودراهنگ یک واحد فعال وجود دارد.

وی، واحد ال. دی. آر شهرستان کبودراهنگ را شایسته زنان این منطقه دانست و ابراز امیدواری کرد که با این اقدامات برای بهبود وضعیت سلامت افراد تلاش شود.

دکتر موسوی‎بهار گفت: مردم انقلابی و شهیدپرور منطقه بیش از اینها شایسته ارائه خدمات هستند و ما به سهم خود برای گسترش خدمات تلاش می‏‌کنیم.

رئیس دانشگاه با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت را وارد مسائل سیاسی نکنند، گفت: باید از زحمات شبانه‌روزی وزیر بهداشت با این میزان خدمات‎رسانی قدردانی کرد و برخی اشتباهات احتمالی را پوشش داد و حوزه‎های بهداشت و درمان را وارد حوزه‏‌های سیاسی نکرد؛ چرا که همه ما نیازمند سیستم بهداشت و درمان توانمند هستیم.

وی با بیان اینکه خیران سلامت شایسته احترام هستند، گفت: در این شهرستان در مرکز شهرستان و روستاها خدمات بسیاری انجام شده است و این اقدامات از تهیه یک دستگاه ویلچر تا ساخت بیمارستان دارای اجر اخروی برای افراد است.

دکتر موسوی‎بهار تاکید کرد که در حوزه اجتماعی همه دستگاه‎ها برای جذب مشارکت‎های اجتماعی تلاش کنند تا با نگاه ویژه به مسائل بهداشت و سالم‎سازی مسائل روانی، ورودی به بیمارستان‎ها کم شود که به این منظور هزینه‏‌های خوبی در حوزه بهداشت انجام شده است.

دکتر موسوی‎بهار با ارائه توضیحاتی در خصوص تصمیمات سازمان‎های بیمه‎گر در مورد بیمه‏ های روستایی ابراز امیدواری کرد که با انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت بسیاری از موارد رفع شود.

وی مطالبی در خصوص حضور پزشک در منطقه علیصدر برای خدمات دهی لازم به مسافران بیان داشت.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ هم با اشاره به برگزاری نشست پزشکان و طرح دیدگاهها و پیشنهادهای آنان در کارگروه سلامت و امنیت غذایی، پیگیری مصوبات جلسه را خواستار شد.

دکتر بهرامی از مجموعه غار علیصدر درخواست کرد که پیش از واگذاری غرفه‎های تغذیه‌‏ای، با کارشناسان بهداشت محیط هماهنگی لازم را داشته باشند تا مطالب مورد نیاز به آنان ارائه شود.

 


٠٧:٤٤ - پنج شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٧٢٠٣    /    تعداد نمایش : ٢٤٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: