سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧

وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجی
نظرتان در خصوص اين وب سايت چيست؟

عالي
متوسط
ضعيف
خيلي بد  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ:

آغاز دوره آموزشی دانش آموزان بهورزی در کبودراهنگ


پانزدهمین دوره آموزشی تربیت بهورز در مرکز آموزش بهورزی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کبودراهنگ، دکتر بهرامی، مدیر شبکه بهداشت و درمان، دکتر محمدی، رئیس مرکز بهداشت، مدیر و مربیان آموزشگاه بهورزی شهرستان کبودراهنگ، و تعدادی از اولیای دانش آموزان در مراسم اغازین این دوره حضور داشتند.
دکتر بهرامی در این مراسم ضمن تبریک به پذیرفته شدگان دوره جدید بهورزی اظهار داشتند: این افتخار را داریم که از همین امروز به عنوان همکار با شما عزیزان در ارتباط باشیم و این انتظار وجود دارد که همانگونه در روند انتخاب شایستگی خود را نشان دادید در دوران آموزش و همچنین شروع به کار پیشتار مسابقه خدمت رسانی به روستاییان عزیز باشید.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان، لازمه موفقیت در حرفه بهورزی را علاوه بر فراگیری دانش و به کارگیری آن، پذیرفتن نقش پرچمداری بهداشت در محل کار و زندگی خود دانستند و عنوان داشتند: بهورزان نه تنها باید همواره پیشرو در حوزه بهداشت و سلامت باشند بلکه در زندگی شخصی خود نیز باید الگوی رعایت بهداشت و حفظ سلامتی به شمار آیند.
وی ضمن اشاره به روند بازسازی ساختمان آموزشگاه بهورزی، از فراگیران خواستند باتوجه به زحمات وپیگیری های انجام شده جهت فراهم شدن فضای فیزیکی مناسب آموزش، از این امکانات بیشترین بهره را برده و این فرصت را غنیمت بدانند.
دکتر محمدی نیز در گفتگوی کوتاهی با روابط عمومی شبکه ضمن اشاره کوتاه به تاریخچه بنیانگذاری خانه های بهداشت در نظام سلامت کشور عنوان داشت: خانه بهداشت محیطی ترین واحد روستایی ارائه خدمت در نظام شبکه های بهداشتی و درمانی است به نحوی که هر خانه بهداشت بسته به شرایط جغرافیایی به ویژه امکانات ارتباطی و جمعیت، یک یا چند روستا را تحت پوشش خود دارد که در هر خانه بهداشت یک یا دو بهورز مشغول به کارند و وظیفه بهورزان در خانه های بهداشت، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جمعیت تحت پوشش است.
رئیس مرکزبهداشت شهرستان اضافه نمود: آموزشگاه بهورزی کبودرآهنگ تا کنون ۱۴ دوره بهورزی تربیت نموده است که در برخی از این دوره ها بدلیل وجود فضای کافی و امکانات و شرایط لازم توانسته دانش آموزان شهرستان های همجوار از جمله شهرستان رزن را نیز آموزش دهد.
وی در ادامه بیان داشت: تعداد دانش آموزان بهورزی در دوره جاری بیست نفر شامل ۱۰ نفر بهورز آقا و ۱۰ نفر بهورز خانم است که از این تعداد چهار بهورز مربوط به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان فامنین می باشد و فراگیران طی دوره 2 ساله بصورت تئوری، عملی و کارآموزی تحصیل کرده و در صورت موفقیت بعنوان بهورز در خانه های بهداشت مورد نظر به ارائه خدمات بهداشتی درمانی خواهند پرداخت.

 

 


١٨:٥٨ - سه شنبه ٢٤ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٧٣٧٩    /    تعداد نمایش : ٢٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: